IJtje Mantel – de Jong

28 december 1927  –  6 februari 2023

De geboren Enkhuizense IJtje de Jong, groeide op aan de Oude Gracht in het Zuiderzeestadje. Ze hield van haar geboorteplaats. Samen met haar man Jan Mantel, betrok ze een huis in Enkhuizen-noord. Vanuit hun keuken begonnen Jan en IJtje allerlei levensmiddelen te verkopen aan de buurtgenoten. Later kregen ze de kans om in Hoorn een echte winkel te beginnen.

Ze woonden met hun gezin boven de winkel. Er werd hard gewerkt, maar er was ruimte voor gezinsactiviteiten en logeerpartijtjes. IJtje was een zeer vriendelijke vrouw. Ze had met niemand een probleem en ruzie was haar vreemd. Na de tijd van de winkel, keerden IJtje en haar man terug naar Enkhuizen, om te gaan wonen in haar ouderlijk huis.

Tot aan haar pensioen heeft IJtje op het gemeentehuis gewerkt. Toen ze beiden de pensioengerechtigde leeftijd hadden bereikt, kwam er ruimte om erop uit te trekken. Kamperen in Nederland, maar ook in Spanje. In 2004 overleed Jan tijdens een vakantie in Spanje. IJtje maakte een moeilijke tijd door, maar haar positiviteit en haar geloof in God, hielpen haar om weer een weg omhoog te vinden.

Tot op hoge leeftijd was IJtje krachtig en gezond. In haar lange leven heeft ze nooit in het ziekenhuis gelegen. De laatste jaren verbleef IJtje in een appartement in Hoorn, dicht bij haar oudste dochter. Dat was een fijne oplossing, maar er was ook heimwee naar Enkhuizen en naar de kerkelijke gemeente in Andijk.

Iedereen die IJtje gekend heeft, getuigt van haar leven als kind van God. Voor velen was zij een voorbeeld van opofferende liefde en een wegwijzer naar de Here Jezus die zij met hart en ziel liefhad.

IJtje is begraven op de Oosterbegraafplaats bij haar man Jan. Haar levenstaak is volbracht. Dat haar getuigenis mag blijven doorklinken.

Willie Visser
kerkelijk werker

De Heer is mijn Herder

                                         Psalm 23